Říjen 2013

31.10. / Halloween. :D

31. října 2013 v 14:33 | *Rebeca |  Diář
Ahojte moji Vánoční závisláci!
Jak se všichni máte? Já celkem přežívám, zrovna teď nežiju 2x s dobrýma lidma - no nebudu to tady pitvat. Dneska jsem se chtěla jít porozhlídnout po Vánočních dárcích a hádejte co. Měla jsem jít s kámoškou, která se na mě vykašlala. A já jsem sama jít nechtěla, tak jsem šla domů. Kompletně celý odpoledne zase budu uklízet. Dneska už jsem psala Ježíškovi. V matice jsem si nachystala nadpis, protože učitelka probírala zlomky na který jsem chyběla a vážně neumím dělit číslo jednou třetinou. -_- No jinak zítra píšeme písemku z přírodopisu, zaprvé nevím z čeho a za druhé mě asi klepne jestli to bude celej A4 papír. No nic, já jdu pokračovat v tom úklidu a taky si musím nalepit plakát s Hunger Games, kterej jsem vyhrabala na dně šuplíku. Tak zatím.

PS:Dívali jste se včera na Anděl Páně, dávali to na seznamu od 18:00. Já jsem to nestíhala, ale musím říct, že je to hezká Vánoční pohádka.
PPS: Dneska je Halloween, slavíte ho nebo ne? U nás ve škole chodili malý strašidýlka a já jsem se musela smát jak byly roztomilí. :3
honey

Wishlist 2013

28. října 2013 v 23:58 | *Rebeca |  Wishlist
Ahoj, jako každý rok si něco na Vánoce přeju. Letos to byl mobil, ale pak jsem si uvědomila, že si o mobil řeknu třeba až za vysvědčení. No zpět k věci. Přidám vám sem seznam věcí co chci letos najít pod stromečkem. Ježíškovi píšu s předstihem minimálně měsíc dopředu. Protože to dá práco všechno sehnat.

Hunger Games - komplet - Suzanne Collins
Komplet knih Hunger Games.
Teď jsem si oblíbila čtení a rozhodovala jsem se mezi HG a Harrym Potterem, vyhráli pověstné hladové hry. A navíc si je chci pořídit ze zvědavosti jak to bude mezi Peetou a Katniss. :3 Prostě mě pohltil film.

Přívěšek reprodrozd
Prostě miluju Hunger Games,doma mám vylepenej plakát, kterej tam byl ještě před tím než jsem HG vůbec viděla. :3


Červená a modrá bandana.
Miluju ty šátky ve vlasech. Prostě, chci bejt cool. :D

Chci jenom tyto věci, protože si uvědomuju že samotnej přívěšek reprodrozda vyjde na 200 kč + doprava. To samé knížky ty vyjdou na asi 700kč + doprava. Bandany jsou už levnější, takže. Prostě se chci vlézt do 1500,- Abych moc nezatěžovala rodiný rozpočet, když jsme doma 4 a mamka musí koupit 3 lidem dárky.

A to je celý wishlist 2013. Možná ještě něco v průběhu přidám. Nechci se chlubit drahým dárky, prostě si chci v klidu simbolicky otevřít ten svůj dárek, poděkovat a to je vše. :)

Ježíšek versus Santa Claus

28. října 2013 v 12:45 | *Rebeca |  Vánoce
Docela mě i mrzí, že když malému dítěti položíte otázku jak vypadá Ježíšek ono vám odpoví, že má červený oblek a dlouhé vousy, jezdí na saních, které táhnou soby. U mě je to tak nastajeno a to z jediného důvodu.. Všude ukazují obrázky Ježíška v červeném obleku, přitom všichni víme, že Ježíšek je ještě malé miminko, které leží v Betlémě, ovšem je lepší to přirovnat k tomu Americkému originálu.

Santa Claus je v Americe. U nás je to Ježíšek, kterému hrozí zánik. Moje malá kamarádka, která Santovi jak sama ona řekla napsala už v září zná pojem Ježíšek, ale nepoužívá ho a když už tak jen, když jí někdo řekne.

Hodně mě to mrzí. Americké filmy se Santou malé děti blbnou, takže potom nevím jestli to dělají schválně nebo prostě jen tak ze zvyku. Chápu, českých filmů s Ježíškem je málo a proto všude cpou Santu Clause. Ale už to trošku přehánějí. Já sice miluju americké filmy, ale zamysete se nad tím.

Sama jsem už minulý rok podepsala petici Zachraňte Ježíška, chcete se přidat? Tak tady.

Adventní neděle 2013

27. října 2013 v 10:39 | *Rebeca |  Advent

železná neděle 1.12. 2013 - 1. neděle v prosinci
bronzová neděle 8.12. 2013 - 2. neděle v prosinci
stříbrná neděle 15.12. 2013 - 3. neděle v prosinci
zlatá neděle 22.12. 2013 - 4. neděle v prosinci

Dárky a jejich nákupy

27. října 2013 v 10:28 | *Rebeca |  Rady, Tipy

Nakupuješ značně s předstihem nebo všechno na poslední chvíly? Máš pro každého haldu dárků nebo každému dáš simbolicky jeden? Nakupuješ ve velkém obchodě a nebo v malém krámku pár metrů od tvého domu?
Ať už nakupuješ kdekoliv, cokoliv a kdykoliv mám tu rady a tipy, které se můžou hodit.

Chceš být SB/Affs?

25. října 2013 v 10:09 | *Rebeca
Ahoj.
Rozhodla jsem se, že se přece jen dám článek na zápis do SB neboli Affs.
Tvůj blog musí být o Vánocích, to je ta nejdůležitější věc.
Jinak pak takové menší podmínky:

1. Musíš mít blog o Vánocích/Jinak nespřáteluji/

Zápis:

~ Jméno /Jak si tě mám zapsat/
~ Adresa blogu


Nabírám průběžně celý rok. :)

Vítejte na novém Vánočním blogu!

24. října 2013 v 17:21 | *Rebeca
Ahoj,
tímto vás chci poprvé přivítat na blogu o Vánocích. Tahle myšlenka založit si Vánoční blog mě přepadla už minulý rok, jenže jsem Vánoční náladu chytila až na konci listopadu a to bylo pozdě začít psát Vánoční blog, protože jich tu je požehnaně a všechny blogy už byly v plném proudu, aktivně přidávali nové a nové články o vánocích a mě nezbylo nic jiného než jen sledovat to dění. Zatím co některé Vánoční blogy se rozjeli už na konci srpna já na svou Vánoční Náladu ještě čekám. Už je u mě přiměřený náznak toho jak moc se těším.

(55) Tumblr

Abych se vám ve zkratce představila...
Říkám si *Rebeca. Miluju sníh a zimu. V zimě jsem se také narodila, popravdě jsem se měla narodit na Vánoce, ale narodila jsem se o pár týdnů předem. Prosinec je můj měsíc, užívám si a nebojím se utrácet za dárky, i když to jsou sebemenší blbosti vezmu ho. Na Vánocích miluju tu atmosvéru a vonné svíčky. Každý rok si koupím Vánoční vůni a tu si pak v pokojíčku zapálím a čtu si.

Toto je prozatím vše co by jste měli vědět další.. Blog se do dvou dnů dá do pohybu v současné době to sice nebude tak aktivní, ale se začátkem padání sněhu tu bude požehnaně. :)

Prozatím nashledanou, *Rebeca.