Ježíšek versus Santa Claus

28. října 2013 v 12:45 | *Rebeca |  Vánoce
Docela mě i mrzí, že když malému dítěti položíte otázku jak vypadá Ježíšek ono vám odpoví, že má červený oblek a dlouhé vousy, jezdí na saních, které táhnou soby. U mě je to tak nastajeno a to z jediného důvodu.. Všude ukazují obrázky Ježíška v červeném obleku, přitom všichni víme, že Ježíšek je ještě malé miminko, které leží v Betlémě, ovšem je lepší to přirovnat k tomu Americkému originálu.

Santa Claus je v Americe. U nás je to Ježíšek, kterému hrozí zánik. Moje malá kamarádka, která Santovi jak sama ona řekla napsala už v září zná pojem Ježíšek, ale nepoužívá ho a když už tak jen, když jí někdo řekne.

Hodně mě to mrzí. Americké filmy se Santou malé děti blbnou, takže potom nevím jestli to dělají schválně nebo prostě jen tak ze zvyku. Chápu, českých filmů s Ježíškem je málo a proto všude cpou Santu Clause. Ale už to trošku přehánějí. Já sice miluju americké filmy, ale zamysete se nad tím.

Sama jsem už minulý rok podepsala petici Zachraňte Ježíška, chcete se přidat? Tak tady.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andy Andy | 28. října 2013 v 18:42 | Reagovat

Tak, abych upřímně řekla, tak já naprosto chápu, proč děti raději používají Santu. Ježíšek je až moc spojovaný s křesťanskou vírou (já jsem zarytý ateista a vadí mi církev obecně, samotní věřící pak už ne) a taky se špatně znázorňuje. Jak ho chcete dát do filmu? Santa je naopak mnohem lépe ztvárnitelný a pro děti také představitelný. Děti prostě neví, jak si takového Ježíška představit, když si ho mají spojit jak s vírou, tak i s Vánoci. Ježíšek je český, to ano, také je mi to líto, že postupně mizí, ale můžeme si za to tak nějak sami...

PS: jen můj názor, jsem odpůrce církve, takže to je hodně dané tím ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama